Canan Severoğlu, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde uluslararası eğitim alanında mesleki serüvenine başladı. Dünya vatandaşı olma vizyonunun yaygınlaştırılması ve Türkiye’deki öğrencilerin desteklenmesi adına 2009 yılında Global Eğitim Organizasyonu (GEO)’nu kurdu.

about-us-canan
GEO Global Eğitim Organizasyonu

Biz Kimiz?

Global Eğitim Organizasyonu (GEO), potansiyeli yüksek öğrencilerin yurtdışında kaliteli ve adil bir eğitim almaları için gerekli danışmanlığı ve desteği sağlayarak, iyi eğitimin önemini ve onlara sağlayacağı faydayı anlatmayı görev edinmiştir. Türkiye’nin her bölgesinden genç yeteneklerin ilgilendikleri alanlarda eğitim almalarına imkan yaratan GEO, farklı kültürler ve diller öğrenmelerine yönelik öğrencilerin kariyerinde bir köprü görevi üstlenmektedir.

Eğitimin önemi hakkında bilinci arttırmak için bilgilendirici seminerler, paneller ve projelerle sosyal sorumluluk görevini yerine getirmeyi önemli bulan organizasyon, bugüne dek binlerce öğrencinin hayallerinin gerçekleşmesine aracı olmuştur. International Coach Federation (ICF) onaylı sertifikaları ile Bilişsel Davranış Koçu ve Yönetici Koçu, aynı zamanda Yeminli Tercüman olan Canan, kendi profesyonel yaşamındaki eğitimleri ile inandığı değerler doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

İş yaşamına dair deneyimleri 12 yaşında başladı. Yarı ve tam zamanlı stajlar ile profesyonel iş yaşamına eşsiz deneyimler biriktirerek dahil oldu. Çukurova Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümünü bitirmesinin ardından aile şirketinde Satış Direktörlüğü görevini üslendi. Çalıştığı bir yıla yakın süre içinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde katılmak istediği Yüksek Lisans Programı için masraflarını çıkarabilecek birikime ulaştı. Schiller International University’de Dekanlık Ödülü aldı. MBA International Business programından Onur Derecesi ile mezun olduğu gün iş teklifi alarak aynı üniversitede önce Uluslararası Pazarlama Müdürü, sonrasında Uluslararası Geliştirme Direktörü olarak görev yaptı.

Dünya vatandaşı olmak için bir adım atın.

Çok kültürlü ortamlarda bulunmak için eğitim ve seyahat bir arada benzersiz bir deneyim sunar.

Her zaman farklı kültürlere saygı duyan ve gittiği ülkere çok kısa sürede adapte olan Severoğlu, seyahatlerinden olumlu anlaşmalar ve projelerle döndü. A.B.D.’de çalıştığı esnada, uluslararası öğrencilerin oryantasyon programı ve mezuniyet sonrası meslek hayatlarına geçişlerini kolaylaştırmak için Uluslararası Öğrenci ve Kariyer Departmanı kurulmasını sağladı. Bölgedeki işverenlerle öğrencileri buluşturduğu, çalıştay, konferans ve seminerlerden oluşan ilk Kariyer Fuarı’nı düzenledi. Eğitim aldığı bu üniversitede, 20’li yaşlarının başında direktör olmayı başarmıştı. Çalıştığı süre boyunca 55 farklı ülke ziyareti yaptı ve farklı kültürlerden öğrenci ve profesyoneller ile temas kurdu.

Afrika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Ortadoğu’ya 100’den fazla ülkede bulunmuş, tenis ve voleybol oynayan, kickbox yapan, dünyanın farklı noktalarında PADI Advanced Diver kimliği ile Scuba Diving (dalış) yapan ve dans eden bir dünya vatandaşı. Onun için yeni kültürler keşfetmek, yeni hobiler edinmek ve dünyayı dolaşmak ise bir yaşam amacı.

about-us-img-2
about-us-img-1
about-us-img